ПРО НАС
   Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України є місцевим (обласним) осередком всеукраїнської громадської організації Національний олімпійський комітет України. 17 грудня 1989 року були проведені перші установчі збори Олімпійського активу Полтавської області по створенню Полтавського обласного відділення НОК України. Практична діяльність відділення розпочинається з  лютого 2000 року.
   Головами відділення в різні роки були П.Шемет, С.Серьогін, В.Іноземцев, О.Удовіченко. 24 вересня 2014 року рішенням звітно-виборної Асамблеї Полтавського обласного відділення НОК України втретє головою обраний  заслужений економіст України, депутат Полтавської обласної ради Олександр Васильович Удовіченко.
   Основною метою діяльності ПОВ НОК України є розвиток, зміцнення та захист олімпійського руху в Полтавській області, сприяння духовному взаємозбагаченню людей, поширення обміну цінностями національної культури під знаком ідей і принципів олімпізму у співробітництві з державними, громадськими та іншими організаціями на засадах незалежності та доброї волі в інтересах спорту і олімпійського руху та захист інтересів своїх членів.
   Діяльність відділення поширюється на території Полтавської області і діє у відповідності до положень Олімпійської хартії, Конституції України та свого Положення.
   Практична діяльність відділення здійснюється у двох напрямках:
- організація та проведення спортивно-масових заходів;
- просвітницька робота у спектрі пропаганди та популяризації олімпійського руху, ідей олімпізму в цілому.
   Ця діяльність проводиться під керівництвом наступних комісій відділення:
- "Ветерани спорту та олімпійці" - голова Шишліков М. В.;
- "Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху" - голова Павлов В.В.;
- "Атлетів"  - голова Нефьодов Д.В.;

- "З нагороджень" - голова Гетьман І.Р.;

- "Спорт та навколишнє середовище" - голова Кучеренко О. В.;

- "По зв'язках з осередками олімпійського руху "Літні"" - голова Головань А. Л.;

- "По зв'язках з осередками олімпійського руху "Зимові"" - голова Дорош С. П.
   На постійну основу роботи відділення поставлена співпраця з регіональними засобами масової інформації шляхом проведення прес-конференцій, презентацій, зустрічей з ветеранами спорту та організаторами олімпійського руху на Полтавщині.
   Традиційним стало проведення спортивних, спортивно-масових та оздоровчих заходів.

   Організаційно-методична, фінансова та практична діяльність Відділення долучається до проведення  традиційних змагань, серед яких:

Більшість змагань беруть старт або проводяться біля пам’ятника Олексію Бутовському. З нагоди 170-річчя з дня народження, була проведена низка організаційно-практичних заходів 4 липня 2008 року:

  Налагоджена співпраця ПОВ НОК України з державними, громадськими організаціями, фондами та установами.
    Наші координати:
36014, Україна, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, кімн. 142-143
    Тел/факс: +38 05322 72110, e-mail: poltava@noc-ukr.org